„S jídlem roste chuť.“ — François Rabelais
„Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu.“ — George Bernard Shaw
„Po českém obědě jest seděti a tupě zírati.“ — Karel Poláček
„Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem.“ — Hippokratés
„Nesnáším lidi, kteří jídlo neberou vážně. To prozrazuje povrchní povahu.“ — Oscar Wilde
„Život není ani radování, ani bolest, ani Bůh, ani nějaké rozjímání, ale jídlo a bytí.“ — Vladislav Vančura

Restaurace v Telči - restaurace U Hraběnky

Stylová restaurace je součástí hotelu a je řešená v duchu šlechtických hodovních síní. Dominantou vnitřního prostoru je  otevřený krb. Kapacita restaurace závisí na stolovém uspořádání, v klasické verzi má 55 míst. Připravujeme  českou kuchyni, jídla hotová i minutková, sezónní speciality i oblíbená jídla světové kuchyně. Pro ubytované hosty nabízíme snídaně formou bufetu v ceně ubytování a možnost stravování během dne. V restauraci je k dispozici salonek s kapacitou 15 míst, součástí salonku je dětský koutek. Samozřejmostí jsou dětské jídelní židličky a přebalovací pult. 

 

Rezervace po telefonu: +420 776 178 509

 

 

Provozní doba restaurace (Provozní dobu je možné po předchozí domluvě prodloužit)

 

 

pondělí 11:00 – 21:00

úterý až čtvrtek

11:00 – 21:00

pátek a sobota 11:00 – 22:00
neděle 11:00 – 20:00

 

 

 

Virtuální prohlídka restaurace U Hraběnky - vstup a bar

 

Virtuální prohlídka restaurace U Hraběnky - zadní část

 

Nabídka restaurace u Hraběnky

V našem jídelním lístku naleznete české klasiky, minutková jídla i oblíbené pokrmy světové kuchyně. Jídelní lístek se mění podle sezony a pravidelně zařazujeme tématické jídelníčky (zvěřinové hody, Martinské husí hody a jiné). V nápojovém lístku nechybí Plzeňské pivo, domácí limonády (doporučujeme malinovou!), naším dodavatelem vína je Víno Hruška. Po jídle Vám nabídneme kávu Moak a některý z našich dezertů. Vyzkoušejte skvělé Créme Brulée s malinovým rozvarem.

 

Vaříme z čerstvých surovin, v ojedinělých případech (např. větší neplánovaná skupina hostů) může být sortiment jídel po vyprodání omezen, děkujeme za pochopení.

 

 

Aktuální jídelní lístek restaurace U Hraběnky

 

Nápojový lístek restaurace U Hraběnky

 

 

 

 

Pokud máte zájem nahlédnout do naší kuchně:

Virtuální prohlídka kuchyně

Přílohy
pdfJídelní lístek 2024 [pdf, 238 kB]
pdfNápojový lístek 2024 [pdf, 206 kB]

Venkovní zahrádka v Telči U Hraběnky

Hotel a restaurace U Hraběnky nabízí venkovní posezení na zahrádce ve dvoře objektu. Kapacita zahrádky / terasy je 40 míst. V letním horku můžete posedět ve stínu slunečníků, v chladnějších měsících Vás zahřejí deky a venkovní plynová topidla. Ať už jste u nás ubytovaní na dovolené, projíždíte náhodou na kole nebo k nám zavítáte procházkou po cestě ze zámku, prostor zahrádky plný zeleně je příjemnou oázou při Vašich toulkách pohádkovou Telčí.

 

Zahrádka je také ideálním místem pro romantický svatební obřad nebo jiné slavnostní události. Terasu lze propojit s prostorem Auly (společenského sálu) otevřením francouzkých dveří.

Aula - společenský a konferenční sál v Telči

Kromě vlastního prostoru restaurace nabízí hotel U Hraběnky také samostatný stylový sál s otevřeným krovem, kamennou stěnou a krbem s kapacitou až 80 míst. Aula je ideálním prostorem pro pořádání svateb, rautů, rodinných oslav, společenských setkání nebo i menších hudebních či tanečních akcí. V aule je samostatný bar, možnost zapůjčení projekční a ozvučovací techniky. Ceny pronájmu dle indiviuální kalkulace. 

 

Nezávazná poptávka e-mailem:

recepce@hotel-uhrabenky.cz

Hotel U Hraběnky

  Slavatovská 96, 588 56 Telč

  recepce +420 776 178 551

  restaurace +420 776 178 509

  recepce@hotel-uhrabenky.cz

 
Bavte se v okolí hotelu

200 m zámecký park / 417 m Zámek Telč / 500 m Náměstí Zachariáše z Hradce / 4,2 km Golf Club Telč / 9,4 km Hrad Roštějn / 11 km Velký pařezitý rybník